czwartek, sierpień 16, 2018

Często zadawane pytania - FAQ.

(tutaj znajdą Państwo odpowiedzi na różne pytania klientów - FAQ)

 

             kontakt wylacznik suno2     

                           Luno5 Automatyczne Sterowanie Oswietleniem    Luno5 Samoczynne gaszenie swiatla       

1. Czy wyłącznik światła Luno5 steruje oświetleniem całkowicie automatycznie czy też trzeba światło zapalać ręcznie, a wyłącznik je tylko gasi po wyjściu z pomieszczenia ?

Urządzenie posiada tryb pracy automatyczny, to znaczy, że po wejściu do pomieszczenia pierwszej osoby światło zostaje zapalone, a po wyjściu z pomieszczenia ostatniej osoby światło samoczynnie gaśnie w ciągu 1 sekundy od wyjścia. Możliwe jest również ręczne zapalanie światła pozostawiając urządzeniu możliwość jego automatycznego zgaszenia. W trybie automatycznym światło jest zapalane tylko wówczas, gdy w pomieszczeniu do którego wchodzimy jest ciemno. Jeżeli w pomieszczeniu np. w ciągu dnia jest jasno i nie ma potrzeby oświetlenia pomieszczenia światło nie zostanie zapalone.


2. W swoim domu do sterowania światłem w kuchni mam zainstalowaną czujkę ruchu. Denerwuje mnie to, że po wyjściu światło dalej pali się długo i niepotrzebnie. Nie mogę skrócić czasu palenia się światła, bo wtedy często światło gaśnie, gdy się nie ruszam. Czy lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie wyłącznika Luno5 ?

Czy w danej lokalizacji lepsza będzie czujka ruchu czy też wyłącznik liczący zależy od indywidualnych zachowań użytkowników. Jeżeli wchodząc do kuchni stale się ruszamy, to czujka ruchu powinna spełnić swoje zadanie zwłaszcza jeżeli nie wchodzimy tam często. Jeżeli natomiast są elementy zabudowy, zza których czujka ruchu nas nie widzi czy też zdarza się nam usiąść w kuchni na krześle lub stać np. w jednym miejscu nad kuchenką, to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie użycie inteligentnego wyłącznika Luno5.


3. Czy urządzenie Luno5 może być zastosowane do zapalania światła w pokoju czy należy je stosować tylko do zapalania światła w łazience czy też kuchni ?

Wyłączniki Luno5 najbardziej sprawdzają się w miejscach, gdzie często wchodzimy i wychodzimy lub gdzie po wejściu nie poruszamy się stale. Takimi miejscami są np. toaleta, łazienka zwłaszcza, gdy zamontowana jest tam kabina prysznicowa, która jest barierą dla czujek ruchu lub wanna w której leżymy bez ruchu. Wyłącznik sprawdza się też w kuchni, gdzie często wchodzimy na chwilę po przekąskę i nie chcemy, aby światło niepotrzebnie paliło się po naszym wyjściu co ma miejsce przy czujkach ruchu. Oczywiście wyłącznik Luno5 może być zamontowany również w pokoju. Przy takim rozwiązaniu należy wziąć pod uwagę, że urządzenie steruje jednym obwodem światła. Jeżeli w pokoju są dwa oddzielne wyłączniki do światła, to należy wybrać która lampa będzie się zapalała automatycznie, a która ręcznie bądź też zamontować dodatkowo zwykły podwójny wyłącznik światła, który będzie umożliwiał wybór ilości lamp, które mają się automatycznie zapalać po wejściu do pokoju.


4. Czy wyłącznik światła Luno5 sprawdzi się w korytarzu lub przedpokoju ?

Urządzenia Luno5 najbardziej sprawdzają się w miejscach, gdzie przebywamy dłuższą chwilę bez ruchu np. w pokoju oglądając TV czy też czytając książkę. W korytarzu zwykle nie przebywamy długi czas poza tym zwykle jesteśmy w ruchu w drodze do innego pomieszczenia. W takim wypadku do automatycznego sterowania oświetleniem lepszym rozwiązaniem będzie czujka ruchu. Ważne jest, aby czujkę ruchu umieścić w taki sposób, aby czujka ta nie „widziała” przez drzwi wnętrza innych pomieszczeń, gdyż ruch w sąsiednich pomieszczeniach będzie powodował ciągłe, niepotrzebne zapalanie i gaszenie się oświetlenia w korytarzu.


5. Chciałbym zastosować wyłącznik Luno5 do sterowania światłem w pokojach ale niestety jeden z pokojów jest przejściowy i przechodzi się przez niego do drugiego pokoju. Czy w takim wypadku można zastosować sprzedawane przez Państwa wyłączniki?

Jeżeli planujemy zamontowanie automatycznego wyłącznika światła Luno5 w obu pokojach, to nie będzie problemu z działaniem urządzenia - mimo pokoju przejściowego. W takim wypadku oba wyłączniki świtała włączające oświetlenie w pokoju pierwszym i drugim należy połączyć ze sobą za pomocą dwu-przewodowego cienkiego kablla. Dzięki temu połączeniu wyłączniki będą wymieniały się wzajemnie informacjami o tym, przez które drzwi ktoś wszedł lub wyszedł i odpowiednio będą sterowały oświetleniem w obu pomieszczeniach. Szczegółowe informacje pokazujące jak należy podłączyć przewody do urządzenia zawarte są w instrukcji obsługi.


6. Czy zastosowanie automatycznego wyłącznika światła sprzedawanego przez Państwa powoduje, że światło będzie się zapalało po każdym wejściu niezależnie od tego czy będzie mi potrzebne czy tez nie. Czy będę miał wpływ na to czy ma się ono zapalać lub gasić automatycznie ?

Użytkownik może wpływać na działanie automatycznego wyłącznika światła Luno5. Po pierwsze na urządzeniu znajduje się przełącznik dotykowy, który umożliwia wybranie trybu pracy urządzenia ręcznego lub automatycznego. W trybie automatycznym światło zapalane i gaszone jest automatycznie po wejściu lub wyjściu użytkownika z pomieszczenia natomiast w trybie ręcznym światło może być zapalone lub zgaszone przez użytkownika na stałe. Przydaje się to wówczas, gdy chcemy zostawić zapalone światło mimo naszego wyjścia z pomieszczenia. Możliwe jest również ustawienie trybu pracy automatycznego z ręcznym wymuszaniem zapalania lub gaszenia światła. W takim wypadku po ręcznym przełączeniu światła urządzenie przejdzie w tryb pracy automatycznej po wejściu lub wyjściu kolejnego użytkownika. Dzięki temu mimo że ręcznie zapalimy światło np. w dzień, gdy nie jest ono potrzebne światło zgaśnie zaraz po wyjściu ostatniego użytkownika z pomieszczenia.

7. Chciałbym zamontować Państwa wyłącznik światła w sypialni jednak nie wiem czy będzie możliwość zgaszenia światła, gdy będę kładł się spać i czy światło nie będzie się zapalało, gdy np. w nocy się poruszę na łóżku ?

Urządzenie Luno5 posiada możliwość ręcznego sterowania światłem. W każdej chwili możliwe jest zapalenie lub zgaszenie światła przez użytkownika nawet, gdy urządzenie pracuje w trybie automatycznym. Dodatkową opcją zamontowaną w urządzeniu jest funkcja opóźnionego gaszenia światła. Dzięki tej funkcji po naciśnięciu przycisku światło zgaśnie samoczynnie po 30 sekundach. Funkcja ta umożliwia dojście przy zapalonym świetle do łóżka, a po chwili światło zgasi się automatycznie. W takim wypadku urządzenie włączy dodatkowo funkcję blokady samoczynnego zapalanie się światła przy wchodzeniu do pokoju kolejnych domowników. Dzięki blokadzie światło nie będzie automatycznie zapalane co umożliwia odpoczynek osobie śpiącej. Blokadę tą można zlikwidować poprzez naciśnięcie przycisku na wyłączniku lub wyłączy się ona sama po nastaniu dnia. Poruszanie się na łóżku nie powoduje zapalania się światła, gdyż urządzenie sprawdza tylko ilość osób wchodzących i wychodzących z pomieszczenia. 

8. Chciałbym zamontować wyłącznik Luno5 w pokoju tylko, że z pokoju przez balkon jest wyjście na taras. Czasami zdarza mi się wchodzić w nocy z tarasu do pokoju i chciałbym, aby światło zapalało się mimo, że nie przeszedłem przez drzwi.

W takim wypadku możliwe są 2 rozwiązania. Albo należy zamontować dwa urządzenia i zastosować procedurę jak dla pokoju przejściowego albo możliwe jest podłączenie do urządzenia Luno5 dodatkowej czujki ruchu, która będzie współpracowała z wyłącznikiem światła. Po zamontowaniu czujki ruchu, gdy podłączona do urządzenia Luno5 czujka wykryje ruch w pokoju, to wówczas mimo tego, że wyłącznik nie miał wiedzy o tym, że ktoś przebywa w pokoju światło zostanie zapalone automatycznie, a licznik osób ustawiony na 1. Jeżeli czujka ruchu przez czas 20 minut nie wykryje ponownie ruchu albo osoba wyjdzie przez drzwi z pokoju światło zostanie automatycznie wyłączone. Czujka ruchu może być podłączona do urządzenia Luno5 w większości przypadków, co umożliwia zwiększenie precyzji pracy tego wyłącznika. Czujkę ruchu można nabyć w sklepie na stronie sklep.eledo.pl.

9. Czy automatyczny włącznik światła można zastosować, gdy w lokalu przebywa osoba niepełnosprawna na wózku ?

Dla wyłącznika Luno5 nie ma znaczenia czy dana osoba porusza się na nogach czy też jadąc na wózku. Ważne jest, aby przemieszczająca się osoba przechodziła / przejeżdżała pomiędzy umieszczonymi na ościeżnicy czujkami. Jeżeli w pomieszczeniu osoba porusza się na wózku, to górne czujki kierunku najlepiej jest umieścić na wysokości twarzy osoby niepełnosprawnej. Wyłącznik automatyczny niewątpliwie ułatwi życie i przyczyni się do większej wygody osób niepełnosprawnych. Ponadto w takim wypadku nie trzeba w lokalu montować dodatkowych, niższych wyłączników światła przeznaczonych specjalnie dla osób niepełnosprawnych.

10. Mam w domu ciemną łazienkę bez okien. Mam w łazience czujkę ruchu ale jest problem, gdyż światło zapala się dopiero po tym jak wejdę do środka ciemnego pomieszczenia. Czasem zdarzyło się, że np. po ciemku wdepnąłem w pozostawione przez dzieci zabawki. Czy włącznik światła Luno5 potrafi zapalić światło wcześniej przed wejściem do pomieszczenia, tak aby nie było za każdym razem niespodzianki?

Wyłącznik Luno5 zapala światło wcześniej niż czujka ruchu, gdyż czujka ruchu wymaga wejścia osoby do pomieszczenia tak, aby określona powierzchnia człowieka była w ruchu widziana przez czujkę. Dodatkowo czujki ruchu mają określony czas analizy po którym następuje podjęcie decyzji o konieczności zapalenie światła - zwykle ok 0,5 s. To wszystko powoduje pewną zwłokę czasową przy zapalaniu światła. Aby przyspieszyc działanie niektórzy umieszczają czujkę ruchu na wprost drzwi wejściowych jednak w takim wypadku przy uchylonych drzwiach światło będzie się zapalało przy przechodzeniu osób w pobliżu. 

W przypadku włącznika - wyłącznika światła Luno5 wejście w próg między ościeżnicami, nawet bez przekraczania tego progu powoduje zapalenie światła w czasie mniejszym niż 0,1 sekundy. Dodatkowo możliwe jest podłączenie do urządzenia Luno5 czujnika otwarcia drzwi (czujnik dołączony w komplecie z wyłącznikiem), który spowoduje zapalenie światła wcześniej - już po otwarciu drzwi do ciemnego pomieszczenia, a jeszcze przed wejściem do środka. Funkcja ta ułatwia wchodzenie do ciemnych pomieszczeń jak np. piwnica czy też łazienka bez okna. W takim wypadku po otwarciu drzwi światło zapala się automatycznie w pomieszczeniu i urządzenie oczekuje na wejście użytkownika do środka. Jeżeli przez czas 4 sekund nikt nie wejdzie do środka mimo otwarcia drzwi światło zostanie wyłączone.

 

11. Jakie są różnice pomiędzy wyłącznikami światła Luno5, a wcześniejszymi wersjami tego wyłącznika jak Suno2 czy Suno5 ?

Wyłączniki światła Luno5 stanowią nowszą generację w stosunku do wyłączników światła Suno2 czy Suno5. Wyłączniki  mają zmieniony algorytm pracy, są wyposażone w estetyczny panel czołowy, który obsługiwany jest poprzez dotknięcie - (dotykanie klawiszy sygnalizowane jest cichym dźwiękiem). Można włączyć również powiadamianie dźwiękowe, które uaktywnia się przy samoczynnym gaszeniu światła przez urządzenie. Wyłączniki Luno5 poza wyłącznikiem czasowym 30 sekundowym - umożliwiającym komfortowe dojście przy zapalonym świetle do łóżka posiadają również wyłącznik czasowy 3 minutowy, który można wykorzystać do opóźnionego wyłączania wentylatora po wyjściu z łazienki. 

12. Czy są dostępne inne wersje tego włącznika oświetlenia przeznaczone np do współpracy z centralkami inteligetnego domu?

Tak, można też kupić wersję włącznika przeznaczoną do pracy z centralkami typu "Inteligentny dom" Nazwa tego włącznika to "Luno5-12". Włączniki te umożliwiają pracę przy zasialaniu napięciem 12V i posiadają beznapięciowy styk on/off przeznaczony do sterowania wejściami centralek sterujacych inteligentnym domem. Ta funkcjonalność umożliwia sterowanie oświetleniem bez stosowania niekomfortowych czujek ruchu.

 

Wygodne Sterowanie Swiatlem w Domu Luno5

 

Wyłączniki liczące Luno5 są szczególnie polecane przy realizacji takich zadań jak automatyczne sterowanie oświetleniem w tym oświetlenie łazienki czy też oświetlenie kuchni. Sprawdzają się również doskonale w innych pomieszczeniach mieszkalnych. Zapewnij sobie nowoczesne oświetlenie.

 Dotykowy Wacznik swiatla

Jesteś zainteresowny zakupem wyłączników Luno5 - przejdź do sklepu

Dla Twojej wygody